Skyline Paula Walkera – pod młotek. Dla wybranych

Na aukcji w Brukseli zostanie wystawiony legendarny Nissan Skyline R34 z czwartej odsłony serii “Szybcy i Wściekli”. Auto zaprojektowane przez Paula Walkera znajdzie nowego właściciela najpóźniej 5 maja.

Nissan Skyline R34 GTR to jedna z największych ikon japońskiej motoryzacji. W czasach, gdy był on produkowany, czyli około 20 lat temu, GTR był jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie samochodów sportowych. Do dziś stanowi obiekt marzeń wielu fanów, a jego cena nieustannie rośnie. Ważnym tego elementem jest jego kariera na dużym ekranie. Auto wystąpiło w wielu częściach sagi “Szybcy i Wściekli”. Opisywany dziś samochód był jednym z głównych bohaterów czwartej odsłony serii.

GTR R34 był produkowany z rzędowym, 6-cylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem. Jednostka generowała 280 KM i rozpędzała samochód do 250 km/h. Egzemplarz który wystąpił w filmie przeszedł szereg modyfikacji, nad którymi pieczę sprawował sam Paul Walker, odtwórca roli Briana O’Connera. Skyline, którego znamy z ekranu, ma wydajniejszy układ chłodzenia, zmieniony wydech, obniżone zawieszenie, klatkę bezpieczeństwa i wiele innych drobnych przeróbek. W takiej specyfikacji auto dysponuje mocą 550 KM. Japońskie samochody z turbo zawsze uchodziły za świetną bazę do tuningu.

Legendarny GTR zostanie wystawiony na aukcję w Brukseli. Cena najprawdopodobniej kilkukrotnie przebije tę, za którą został zakupiony w salonie w 2002 roku. W 2021 roku Toyota Supra, która wystąpiła w pierwszej części filmowej serii, została wylicytowana za 550 tys. dolarów. W przypadku Nissana możemy spodziewać się ceny na podobnym poziomie. Do licytacji zostaną dopuszczeni jedynie wybrani klienci, a aukcja zakończy się 5 maja.

Fot. https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/pojazd-samochod-sportowy-samochod-widok-z-boku-12608884/

GTR, Skyline, Nissan, Paul Walker, Szybcy i Wściekli, licytacja,

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*