Rozlosowano grupy Ligi Narodów

 Włochy i Portugalia rywalami Polaków w pierwszej, historycznej edycji Ligi Narodów. Biało-czerwoni zagrają w najwyższej dywizji A, w grupie A3. Dobre występy w nowych rozgrywkach mogą poskutkować zapewnieniem sobie awansu na Mistrzostwa Europy w 2020 roku.

Rywale Polaków są mocni, ale mogliśmy trafić zdecydowanie gorzej. Uniknęliśmy chociażby świetnie dysponowanych reprezentacji Niemiec i Francji. Portugalczycy to mistrzowie Europy, ale po czempionacie z 2016 roku nie prezentują już wysokiej formy. Włosi nawet nie zakwalifikowali się na tegoroczny mundial. Oczywiście,  Polacy powinni do obu rywali podchodzić z największym możliwym szacunkiem, bo sami nie są drużyną ze światowej czołówki (nie sugerujmy się rankingiem FIFA). Pierwsze mecze Ligi Narodów już we wrześniu. Final Four rozgrywek zostanie rozegrany latem 2019 roku.

Najpierw drużyna Adama Nawałki zmierzy się we Włoszech ze Squadra Azurra, potem czekają nas oba mecze domowe i w listopadzie wyjazd do Lizbony. Trzeba przyznać, że Polacy mają duże szanse na wyjście z tej grupy. Teraz jednak przede wszystkim powinniśmy myśleć o zbliżającym się mundialu. To on zweryfikuje naszych piłkarzy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*