Rekrutacja do 11 kwietnia 2021

Instytut In.Europa zaprasza do udziału w wiosennej edycji Akademii In.Europa. To doskonałe miejsce do poszerzenia wiedzy o procesach, które na naszych oczach dzieją się w Unii Europejskiej i w polityce zagranicznej. Oferujemy ciekawe spotkania i współpracę z doświadczonymi analitykami w zróżnicowanym gronie uczestników.

Dla kogo jest Akademia In.Europa? Młodzi Europejczycy ciekawi świata. Zaangażowani. Z różnych środowisk i o różnych poglądach. Szukamy osób, które swoją przyszłość chciałyby związać z polityką, ruchami społecznymi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami europejskimi, mediami i szeroko pojętą aktywnością społeczno-polityczną.

Akademia In.Europa skierowana jest do studentów, absolwentów, działaczy organizacji pozarządowych, instytucji badawczych, partii politycznych i ruchów społecznych oraz wszystkich zainteresowanych Unią Europejską. Projekt skierowany jest do osób w wieku 18-35 lat (w wyjątkowych przypadkach dopuszczamy przesunięcie wyższej i niższej granicy wieku).

Od kandydata/kandydatki oczekujemy:

•             zainteresowania polityką krajową i europejską

•             chęci rozwijania umiejętności analitycznych i wspierania misji proeuropejskiej

•             znajomości języka angielskiego

•             deklaracji uczestnictwa we wszystkich spotkaniach Akademii

•             zaangażowania w inicjatywy In.Europa i jej partnerów

Czym jest Akademia In.Europa? Akademia In.Europa to miejsce spotkania z ciekawymi ludźmi, przestrzeń wymiany myśli i dyskusji na tematy europejskie i międzynarodowe. Pozwala zdobyć praktyczne umiejętności analityczne. To unikalna okazja do rozmowy z dyplomatami, naukowcami, politykami, dziennikarzami, urzędnikami, którzy na co dzień zajmują się sprawami europejskimi. Akademia In.Europa to miejsce debaty o przyszłości Europy i Polski w Europie i o stosunkach polsko-niemieckich. To także unikalna możliwość zdobycia doświadczenia w pisaniu analiz i krótkich form na tematy europejskie.

Do tej pory odbyło się pięć edycji Akademii In.Europa. Ze względów pandemicznych ta najnowsza edycja odbywać się będzie on-line.

Akademia In.Europa trwa od kwietnia 2021 do lipca 2021 roku. Spotkania Akademii odbywają się w systemie on-line, w czwartki od godz. 17-20.

Rekrutacja do projektu Akademia In.Europa trwa do 11 kwietnia 2021. Informacja na www: http://ineuropa.pl/2021/03/24/akademia-in-europa-2021/

Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową: in@ineuropa.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*