Przyjedź mamo na przysięgę!

12 Wielkopolska Brygady Obrony Terytorialnej została zasilona nowymi 40 ochotnikami. Składający przysięgę żołnierze zostali powołani do służby 14 maja i musieli odbyć szesnastodniowe szkolenie podstawowe. Każdy dzień składał się z kilkugodzinnych ćwiczeń.

Nowi terytorialsi zostali przeszkoleni w zakresie wielu praktycznych umiejętności: strzelanie, obsługa broni, zasady zachowania na polu walki, przetrwanie w trudnych warunkach, udzielanie pierwszej pomocy medycznej i znajomość topografii. Aby przystąpić do przysięgi, musieli zdać również specjalne egzaminy, a to dopiero początek drogi, jaką muszą przejść. Po przysiędze czekają ich dalsze szkolenia rotacyjne, które odbywają się głównie w dni wolne. By osiągnąć pełną gotowość, żołnierz Obrony Terytorialnej szkoli się trzy lata.

Przysięga wojskowa za każdym razem jest wielkim przeżyciem dla kandydatów na żołnierzy i ich rodzin. Po intensywnym treningu oraz szkoleniach, w końcu mogą spotkać się ze swoimi bliskimi. Podczas uroczystości czterech żołnierzy zostało wyróżnionych złożeniem przysięgi na sztandar. W tym momencie, Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej przekroczyła już stan liczebny 2000 żołnierzy. Swoimi działaniami przede wszystkim mają pomagać obywatelom oraz w razie zagrożenia stanąć w ich obronie.

Fot.ilustracyjne: Wikimedia Commons

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*