Przyjechali kupcy z czterech kontynentów

W ubiegłym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie obchodziły 95-lecie. W kolejny wkraczają dynamicznie. Wśród wystaw i kongresów, szczególne miejsce przypada Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA. Są one zaliczane są do najważniejszych spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, inwestorami, architektami. 

Inauguracja, z udziałem ministra infrastruktury i budownictwa, Andrzeja Adamczyka, przedstawicieli władz województwa, miasta, parlamentarzystów, była okazją do wyróżnienia najlepszych. Kilkanaście firm, spośród około 500 zgłoszonych, profesjonalne jury uhonorowało Złotymi Medalami MTP 2017. Jednym z laureatów jest poznańska Fabryka Okien i Drzwi MIROX. Tak wysoką ocenę i uznanie uzyskał jej nowatorski system okien Energeto 5000 View. Ta rodzinna firma powstała w 1988 roku i jedna z pierwszych w Wielkopolsce, na początku lat 90-tych, rozpoczęła produkcję okien i drzwi z PCV. Dzisiaj jej wyroby są znane i cenione nie tylko w Polsce, ale i w dwunastu krajach Europy.

BUDMA jest największa w Europie Środkowo-Wschodniej. Równolegle odbywają się Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech 2017. Tutaj Złotym Medalem MTP wyróżniona została między innymi zgrzewarka kształtowa SL4 FF EVO zgłoszona przez firmę FIMTEC-POLSKA z Wysogotowa.

Kupcy, którzy reprezentują najważniejsze sieci handlowe w prawie 30 krajach na 4 kontynentach, prowadzą w  Poznaniu rozmowy z przedstawicielami 800 wystawców.

Fot. Andrzej Piechocki

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*