Przebudzenie Lecha

Kiedy Lech Poznań prowadził w meczu z Pogonią Szczecin 3:0 kusiło mnie, żeby przestrzec kibiców, by nie popadali w euforię. Sielankę zmąciły dwa gole Portowców w końcówce środowego spotkania. Stary nowy trener Dariusz Żuraw ma już trzy zwycięstwa na koncie. Jednak myślę, że ten mecz Lecha nie był najważniejszy w tej kolejce. Przed nami starcia z Lechią i Jagiellonią.

OK, trzeba Lecha pochwalić. Trzy gole  to duży sukces biorąc pod uwagę ostatnią niemoc Kolejorza pod bramką rywali. Warto docenić Kamila Jóźwiaka, który dwa razy pokonał bramkarza Pogoni w tym meczu. Ostatnio pisałem o młodych piłkarzach Lecha, ich dokonania muszą cieszyć kibiców. Tym razem druga linia nie szwankowała aż tak bardzo, Darko Jevtic zagrał na wysokim poziomie. Lech pokazał jakieś przebłyski dobrej gry, jak na realia naszej ligi. Wydaje się, że może być tylko lepiej.

Co w tej serii gier mnie najbardziej zaskoczyło? Zwolnienie Zbigniewa Smółki, który został poinformowany o dymisji tuż przed derbami Trójmiasta. Skąd taka decyzja? Podobno to naciski gdyńskich kiboli zmusiły władze klubu do takiego posunięcia. Pseudokibice nie odpuszczają, nadal mają ogromne wpływy w polskich klubach, co może niepokoić. Na ostatnim meczu Wisły Kraków z Legią Warszawa powiewał transparent grupy Sharks, która niemal doprowadziła klub spod Wawelu do ruiny finansowej.

Adam Nawałka uchodził za zamordystę. Nie znosił sprzeciwu, chciał rządzić autorytarnie, mimo że w klubie obowiązują rządy kolegialne. Komitet transferowy i wiele takich idei to najlepszy dowód na to. Teraz zastąpił go Żuraw, który podchodzi do swoich piłkarzy z większym luzem, efekty widać już teraz, oby było tak przez dłuższy czas. Może będzie on takim poznańskim Ole Gunarem Solskjaerem. Oby, choć nie sądzę, że ten scenariusz może się ziścić.

Legia pokonała Jagiellonię Białystok 3:0. Pajac Ricardo Sa Pinto wyleciał i warszawiacy sięgnęli po trzy punkty. Aha, warto zwrócić też uwagę na porażkę Wisły w Sosnowcu. Kuba Błaszczykowski nie zagrał i wiślacy polegli na stadionie outsidera. Taka to liga. Futbol bywa przewrotny, w Ekstraklasie aż nadto.

Fot. z ekranu tn Canal+ HD

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*