Kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar

Do strzelaniny, w której zabitych zostało 13 osób, a rannych 25, doszło wczoraj po południu na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola w Pradze. Przed przybyciem tamże, sprawca najprawdopodobniej postrzelił ojca w rodzinnej miejscowości.

Policja otrzymała sygnał, że uzbrojony i potencjalnie niebezpieczny Dawid K., student Wydziału Sztuki, zmierza na wykład na godzinę 14, po którym chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusze zarządzili więc ewakuację tego budynku, jednak ostatecznie strzelanina rozpoczęła się właśnie na Wydziale Filozoficznym. Internet obiegły zdjęcia przerażonych studentów, próbujących chować się na gzymsie uczelni oraz w sali wykładowej.

JM Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska wyraziła tego samego dnia wieczorem kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar. „W tych trudnych chwilach pozostajemy solidarni z Wami i jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej możliwej pomocy” – możemy przeczytać na jej profilu na Facebooku.

Jutro w Czechach żałoba narodowa. W południe ofiary mają zostać uczczone minutą ciszy, a flagi na budynkach rządowych zostaną opuszczone do połowy masztu. Co do motywów sprawcy, czescy funkcjonariusze wciąż są w trakcie prowadzenia śledztwa.

Fot. https://www.facebook.com/RektorKaniewska.

Tagi: strzelanina, student, ofiary, rektor, kondolencje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*