Poznańska szkoła futsalu

Za nami półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Do wielkiego finału rozgrywanego w Opolu przechodzi tylko jedna poznańska ekipa –  AZS UAM.

Podopieczne Wojciecha Weissa, jak burza, przeszły przez fazę grupową i ćwierćfinał, jednak w starciu półfinałowym meczu musiały uznać wyższość zawodniczek Uniwersytetu Szczecińskiego. W spotkaniu o trzecie miejsce, po niesamowitym widowisku, miejscowe futsalistki wygrały 3:2 z Uniwersytetem Łódzkim.

Na etapie ćwierćfinałów zatrzymały się zawodniczki poznańskiej AWF. Po wyraźnej porażce z Uniwersytetem Łódzkim, futsalistki Akademii Wychowania Fizycznego czekały jeszcze dwa spotkania. Najpierw udało pokonać się ekipę SGGW z Warszawy, by w meczu o piąte miejsce, po bardzo ciekawym spotkaniu, pokonać AWFiS Gdańsk.

Na zmaganiach grupowych swoją przygodę z AMP  zakończyły zawodniczki z Uniwersytetu Przyrodniczego oraz ich koleżanki z Politechniki Poznańskiej.  Pierwsza drużyna nie zdołała osiągnąć korzystnego rezultatu w grupie B, gdzie zanotowała tylko jedno zwycięstwo nad Politechniką Łódzką. Reprezentantki Politechniki Poznańskiej  nie znalazły sposobu na wyjście z grupy A. Do szczęścia zabrakło niewiele, jedynie trzech punktów.

Fot. Wojciech Jaruga (RaJu Photography)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*