Już jadą ulicą Święty Marcin

Po ponad roku, na 10 dni przed planowanym terminem, tramwaje wróciły na swoje dawne tory. Ulica Święty Marcin jest ponownie otwarta dla tramwajów nr 2, 5, 9, 13, 16 oraz 201.

Tego dnia o godzinie 13 wyruszyłam w stronę centrum „bimbą” nr 16. Wysiadłam na ulicy Gwarnej i udałam się w kierunku ulicy Święty Marcin. Po drodze, poza jeżdżącymi tamtędy tramwajami, widzę  pracujących w  robotników, tony materiałów budowlanych, rozkopane ulice i niedokończone chodniki. Według prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, który  przetestował nowy odcinek trasy, tramwaje nie będą hałasować i przeszkadzać mieszkańcom okolicznych domów.  Prace budowlane przebiegają zgodnie z przyjętym planem. Prócz nowej trasy tramwajowej, przebudowana zostanie ulica oraz chodniki, będą nowe drogi rowerowe, a także specjalne strefy z zielenią. Wymieniono już całą infrastrukturę podziemną. Modernizacja ulicy Święty Marcin ma zakończyć się do marca 2019.

Uważam, iż rewitalizacja jednego z symboli stolicy Wielkopolski przyniesie miastu i jego mieszkańcom same korzyści. Nowy wygląd tej okolicy nie tylko podkreśli jej wyjątkowość, ale także zwiększy atrakcyjność.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*