Powalczą o Złotego Pegaza oraz Złotego Animusza

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator zaprasza na 4 dni pokazów krótkometrażowych animacji z całego świata. Od wtorku, 23 kwietnia 2024 widzowie i widzki w Kinie Muza w Poznaniu wybiorą swoje ulubione filmy, które dołączą do oficjalnych konkursów Festiwalu i tym samym powalczą o skróconą drogę po nominację Oscarową w czerwcu 2024 podczas 17. edycji Animatora.

Wybierz, kto zawalczy o nominację Oscarową. 48 filmów animowanych z całego świata konkurować będzie w biegu ostatniej szansy, w którym stawką są dwie „dzikie karty” Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Od 23 do 26 kwietnia podczas Animatora bez selekcji widzowie i widzki wybiorą filmy, które dołączą do konkursów Festiwalu Animator w czerwcu i będą ubiegać się o nominację do Oscara®.

Podczas 4 dni pokazów w Kinie Muza w Poznaniu będzie można zobaczyć krótkometrażowe, animowane produkcje twórców i twórczyń z Polski, a także filmy z takich stron świata, jak: Japonia, Kanada czy Francja. Pierwszy dzień poświęcony jest polskiej animacji, trzy kolejne to pokazy filmów międzynarodowych. Pełny program dostępny na stronie: https://animator-festival.com/news/pokazy-animatora-bez-selekcji-juz-w-kwietniu/

Animator bez selekcji to kilkudniowa rozgrzewka przed rozpoczęciem Festiwalu Animator. Podczas kilku dni pokazów prezentowane są krótkometrażowe filmy animowane z naboru konkursowego, które nie znalazły się w oficjalnym wyborze selekcjonerów. To wyjątkowa okazja wyboru animacji, które zyskają tzw. „dziką kartę” i wezmą udział w konkursach: Konkursie Polskich Filmów Animowanych oraz Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych.

To ogromna szansa dla twórców i twórczyń filmowych, których produkcje powalczą o Złotego Pegaza oraz Złotego Animusza podczas festiwalowych pokazów. Dla widowni jest to również szansa na wytypowanie filmu, który otrzyma nominację do prestiżowej nagrody Oscara®.

Bilety na wydarzenie dostępne online na stronie bilety24.pl oraz stacjonarnie w kasie Kina Muza w Poznaniu.

O Festiwalu. Kwalifikujący do Oscara® Animator to jeden z największych festiwali filmów animowanych w tej części Europy. Na każdej edycji prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym: konkursy, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. Od 2017 roku Animator jest festiwalem kwalifikującym do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar®. Animowany film krótkometrażowy, który otrzyma Grand Prix Festiwalu ma ułatwioną drogę do wymarzonej Oscarowej® nominacji. 17. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 25-30 czerwca 2024 roku.  

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*