Ponad 20 obrazów portretowych

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy „Kamy Kuik Portret Ulicy Fredry w Poznaniu – fragmenty. Autorski projekt społeczny 2007-2010”, którą można oglądać w foyer Collegium Polonicum w Słubicach.

Wystawa składa się z ponad dwudziestu obrazów portretowych, które powstały w ramach projektu „Portret Ulicy Fredry w Poznaniu” w latach 2007-2010. Projekt angażował do współpracy przechodniów, mieszkańców oraz osoby pracujące na ulicy Fredry, przypominając o dacie urodzin patrona ulicy. Kama Kuik (na zdjęciu) malowała wszystkich chętnych, którzy zgłosili się na portretowanie. Potrzebny był jedynie czas. Podczas malowania model i malarska rozmawiali, poznawali się bliżej. A eksponowany potem w ulicznej galerii na filarach przy pracowni kolorowy portret, wzmacniał poczucie więzi i obecności – współbycia sztuki i człowieka.

„Portrety – dzieła sztuki malarskiej – znalazły się w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem, widzem oraz stały się sposobem na integrację środowiska lokalnego: osób, firm instytucji związanych z ulicą Fredry” – podkreśla artystka.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: http://portretulicyfredry.art.pl

Fot. Marina Sivakova

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*