Polska taka, jaka jest

Uniwersytet Europejski Viadrina zaprasza na wernisaż anglojęzycznej wystawy „Borderline Project”, który odbędzie się w środę, 16 października 2019 o godz. 16.30 w sali nr 102 budynku Gräfin-Dönhoff Viadriny, Europaplatz 1.

Prezentuje ona wyjątkowe spojrzenie na polskie społeczeństwo, uchwycone przez 16 młodych reporterów i  fotografów pochodzących z różnych krajów. Fotografie te są efektem podróży, które latem 2018 odbyli oni do ośmiu polskich miast przygranicznych: Słubic, Słupska, Szczecina, Jeleniej Góry, Katowic, Białowieży, Suwałk i Lublina. Na miejscu rozmawiali ze swoimi rówieśnikami o ich planach na przyszłość i ich stosunku do historii swojego kraju. Wystawę będzie można obejrzeć (do piątku, 6 grudnia), dzięki Viadrina Center B/ORDERS IN MOTION oraz Viadrina Institute for European Studies (IFES).

Gościem wernisażu będzie Karolina Golimowska, jedna z reporterek zaangażowanych w projekt. Wraz z dr. Pawłem Lewickim z Uniwersytetu Europejskiego Viadrina i innymi gośćmi, będzie przyglądać się mentalnym i społecznym granicom w Polsce podczas dyskusji panelowej w sali nr 102 budynku Gräfin-Dönhoff, Europaplatz 1.
Wystawie towarzyszy strona internetowa https://borderline.cafebabel.com/de, na której dostępnych jest osiem multimedialnych fotoreportaży w sześciu językach – w tym w języku polskim, niemieckim i angielskim.

Grafika: https://borderline.cafebabel.com/de

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*