Piosenki, pieśni i spacer

W Bibliotece Raczyńskich  już czuje się święta. O niezwykły nastrój zadba laureatka  konkursu piosenki autorskiej  Frazy 2016 Kinga Suchora-Gnap, która podczas swojego recitalu zaśpiewa piosenki autorskie i świąteczne. Dzieciom proponujemy ostatnie spotkanie w ramach projektu CZYTATATY, a dorosłych zapraszamy na spacer  literackimi szlakami pisarzy.

Koncert Kingi Suchory-Gnap. Frazy postscript_um. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

15 grudnia 2017 (piątek) godz. 18.

 Podczas Festiwalu słowa w piosence Frazy w 2016 roku Kinga Suchora zachwyciła jurorów Ogólnopolskiego konkursu piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego wrażliwością i wyczuciem na poetycką frazę.  O swoim koncercie  w Bibliotece Raczyńskich  mówi: „W zapachu goździków i cynamonu wyśpiewam grono piosenek własnych, których melancholijna natura doskonale wkomponuje się w ostatnie wspomnienie jesieni, ale jako prolog do świąt Bożego Narodzenia wykonam także kilka utworów zimowych, które przybliżą naszego ducha do klimatu ciepła świąt.”

 CZYTATY, „Kiedy byłem mały”. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

16 grudnia 2017 (sobota) godz. 12.

 W niezwykłym przedświątecznym czasie spotkamy się z  Chórem Domirela z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego, aby wejść w świat nut i dźwięków, a także wspólnie pomuzykować.  Nie zabraknie też  niespodzianek  oraz opowieści o Bożym Narodzeniu i czasie, gdy większość z nas wspomina smaki, zapachy i zwyczaje z przeszłości. Spotkanie wieńczące cykl CZYTATY poprowadzi Aleksander Machalica.

 Spacer: Wielcy pisarze i ich związki z Poznaniem.

16 grudnia 2017 (sobota), godz. 14, zbiórka: hol Biblioteki Raczyńskich, pl. Wolności 19

Śladami Mickiewicza, Słowackiego, Kraszewskiego i Sienkiewicza ruszą czytelnicy, aby  lepiej poznać tajemnice pisarzy i ich związków z Poznaniem. Gdzie kiedyś  zatrzymywali się literaci? Gdzie  dziś są  tablice i pomniki,  przypominające o ich twórczości i wizytach w Poznaniu…  Spacer poprowadzi przewodnik po Poznaniu Karolina Dąbrowska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*