Pierwszy budynek za ponad rok

Chodząc, jeżdżąc po Poznaniu, zauważymy liczne place budów. Jednym z nich  jest teren dawnego dworca autobusowego (przy ul. Wierzbięcice).

Obecnie trwają tam intensywne prace budowlane. Firma Skanska podjęła się jednego z największych przedsięwzięć urbanistycznych w najnowszej historii Poznania. Ten skomplikowany projekt deweloperski otrzymał nazwę Nowy Rynek. Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej Skanska,  jest to projekt o funkcji mieszanej z przewagą biur. Do wykorzystania jest przestrzeń 3,8 ha, na której ma powstać pięć budynków o różnych funkcjach. Jednakże słowo „rynek”  w nazwie nabiera tutaj nowego znaczenia. Osoby odwiedzające to miejsce nie spotkają się z taką funkcjonalnością, jaką posiadają Rynek Wildecki czy Rynek Śródecki. Według projektantów, ma to być obszar sprzyjający spotkaniom, rekreacji i rozrywce.

Oddanie pierwszego budynku do użytku planowane jest na trzeci kwartał 2019. Całościowy projekt zabudowy przygotowała pracownia JEMS Architekci. Poszczególne etapy zostały przygotowane we współpracy z Maćków Pracownia Projektowa, a także Medusa Group. Inwestycję realizuje firma Skanska.

Fot. Andrzej Wenclewski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*