Pierwszy akcent jubileuszu

Collegium Polonicum w Słubicach obchodzi 30-lecie działalności i z tej okazji na murach uczelni powstał pamiątkowy mural.

Znajduje się on na filarze łącznika do budynku Biblioteki Collegium Polonicum i nawiązuje do profilu CP. Przedstawia 30 lat współpracy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z Uniwersytetem Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i to co ją wyróżnia, czyli jej nie tylko polsko-niemiecki, jak było na początku, ale obecnie już międzynarodowy charakter. Ponad 20% studentów Collegium Polonicum to obcokrajowcy, a dzięki nowym kierunkom studiów takim jak Studia o Polsce czy Digital Entrepreneurship, ich liczba z roku na rok będzie nadal rosła.

Mural jest pierwszym akcentem jubileuszu uczelni. Oficjalne obchody rozpoczną się dyskusją panelową na temat transgranicznej nauki „Cross-border Cooperation, Academic Institutions and Re-bordering in Contemporary Europe”, która odbędzie się online w czwartek, 17 czerwca 2021 w godz. 12-14. Dyskusja będzie prowadzona w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. Będzie można do niej dołączyć online na stronie (www.cp.edu.pl) lub na profilu Collegium Polonicum na Facebooku (www.facebook.com/cpslubice).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*