Pięć kondygnacji dla 400 lokatorów

Ma nowoczesną bryłę i właśnie rozpoczęło się meblowanie jego pomieszczeń – uniwersytecki Dom Studencki Meteor. Firma ALSTAL Grupa Budowlana zakończyła budowę, a UAM otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

– Czekaliśmy na ten moment wiele lat, krok po kroku realizując strategię rozwoju Uniwersytetu przyjętą blisko 20 lat temu. Na poznańskim Morasku, zwanym przez wielu naukową dzielnicą Poznania, zamieszkają studentki i studenci w nowym akademiku! W ten sposób, po wielu latach rozbudowy, będziemy mieli w Poznaniu miasteczko studenckie z prawdziwego zdarzenia! – mówi Rektorka UAM, prof. Bogumiła Kaniewska. I dodaje: – Meteor to świetlisty ślad, jaki zostawia na niebie meteoroid, który wpadł w atmosferę ziemską. Mam nadzieję, że pobyt tutaj pozostawi w życiu mieszkańców naszego Meteora właśnie taki świetlisty ślad – niesamowite wspomnienie akademickiej przygody.

– Jestem ogromnie dumny z realizacji tej inwestycji. Wraz z zespołem wykonaliśmy ogrom pracy, aby budynek spełniał potrzeby mieszkańców oraz całej uczelnianej społeczności. Wierzę, że studenci poczują się tutaj wyjątkowo i w komfortowych warunkach będą mogli osiągać wymarzone cele – powiedział Marcin Kuśmider, Kierownik Projektu z firmy ALSTAL.

Nowy dom studencki to pięciokondygnacyjny budynek z częścią mieszkalną i usługową. Będzie tam mogło zamieszkać aż 400 studentek i studentów. (www.amu.edu.pl)

Fot. ALSTAL