„…nikogo nie pozostawi obojętnym”

Już pojutrze premierę będzie miała książka George’a Weigla „Lekcje nadziei”. Ukaże się nakładem Wydawnictwa Znak.

Jan Paweł II zmieniał życie każdego, kto się z nim zetknął. Stawał się autorytetem, wzorem, często kimś bliskim. Niezwykła relacja łączyła go z Georgem Weiglem, autorem bestsellerowych biografii Papieża. Liczne nieformalne spotkania podczas wspólnych kolacji, wzajemna pamięć i troska pozwoliły Weiglowi nazywać się prawdziwym przyjacielem Jana Pawła II.  W swojej najnowszej książce przedstawia on nam portret świętego, dla którego zawsze najważniejszy był człowiek. Śledząc poczynania Jana Pawła II, słuchając jego prywatnych historii i towarzysząc mu w licznych pielgrzymkach, stworzył opowieść będącą ostatnią lekcją, jakiej udzielił nam Papież, lekcją zaufania i nadziei. To książka, która nikogo nie pozostawi obojętnym.

George Weigel jest wybitnym amerykańskim filozofem i teologiem katolickim, jednym z najpoważniejszych komentatorów życia religijnego i publicznego. Stale współpracuje z „Washington Post” i „Los Angeles Times”. Napisał kilkanaście książek na temat nauki społecznej Kościoła oraz moralnych podstaw polityki i ekonomii, w tym głośną w Polsce „Ostateczną rewolucję. Kościół sprzeciwu a upadek komunizmu.”

Od czasu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jest uważnym badaczem jego pontyfikatu. Efektem tych zainteresowań jest monumentalna praca „Świadek nadziei”, która od chwili amerykańskiego wydania w październiku 1999 przetłumaczona została na 9 języków.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*