Naukowo i romantycznie

Laboratorium Wyobraźni postanowiło sprawić, aby chemię do nauki poczuły nie tylko dzieci, ale również dorośli!  Warsztaty odbędą się 16 i 17 lutego. Podczas nich zostaną poruszone zagadnienia fizyczne astronomiczne, wykonane różne eksperymenty.

To walentynkowa oferta dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na oryginalną randkę. Organizatorzy zapraszają  osoby od 16 roku życia.  W programie:

Z miłości do elektryczności (warsztaty fizyczne). Skonstruujemy pociąg (do) miłości, sprawdzimy, czy da się oświecić serce oraz zbudujemy żarówkę! Ekspozycja na Wystawie Czerwonej (warsztaty fizyczne); sprawdzimy, czy kompas, jak serce, potrafi nas dobrze pokierować, o co chodzi w przyciąganiu oraz czy prawdziwa jest zasada, że tyle energii, ile w coś wkładamy, tyle otrzymujemy z powrotem.
Laboratorium Świętego Walentego (warsztaty chemiczne). Udowodnią, że miłość ma bardzo dużo wspólnego z nauką! Serca mogą płonąć miłością, która się nie spala! Serce na Plutonie (pokaz w Planetarium); sprawdzimy, co wspólnego ma mgławica z miłością oraz czy planety mogą mieć serce. To tylko niektóre atrakcje, które czekają na zakochanych w tym miejscu.

Oferta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, organizatorzy zachęcają do sprawdzenia czy w Laboratorium Wyobraźni (ul. Rubież 46/A2) może być też romantycznie i jak wiele nauka ma wspólnego z miłością.

Grafika: www.ppnt.poznan.pl

 

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*