Najpierw Fiedler, potem Norwid

Przed nami grudzień. W ostatnim miesiącu roku zaprosimy na spotkania, które mogą stać się inspiracją dla poszukujących książek na święta, a także przybliżymy bożonarodzeniowe tradycje z Kresów. 

W najbliższy czwartek, 2 grudnia o godzinie 18 gościć będziemy Piotra Bojarskiego, który opowie o pracy nad biografią Arkadego Fiedlera. Co zaskakuje, intryguje w biografii podróżnika i jednego z najpopularniejszych twórców literatury XX wieku? O tym oraz o zbieraniu materiałów i przygotowaniu książki, Bojarski porozmawia z Kaliną Olejniczak. Zapraszamy na spotkanie w czytelni nowego gmachu oraz na nasz profil na FB, na którym będziemy transmitować rozmowę.

Także w grudniu kolejny akcent związany z patronem 2021 roku – Cyprianem Kamilem Norwidem. Biblioteka Raczyńskich oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, Oddział w Poznaniu zapraszają 8 grudnia o 18 na spotkanie z Magdaleną Siwiec, autorką książki „Sytuacja Norwida – sytuacja Baudelaire’a. Paralele nowoczesności”. Rozmowę poprowadzi Piotr Śniedziewski. Wydarzenie transmitowane będzie na profilu Biblioteki Raczyńskich na Facebooku.

Black Friday cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Z tej okazji przypominamy, że posiadacze karty Biblioteki Raczyńskich mogą korzystać z bogatego zbioru nowości i klasyki, książek i multimediów. Nasza oferta jest bezpłatna i bezterminowa. Bezkonkurencyjna!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*