Najnowsze – z płyty „Tobie”

Po długiej przerwie, DAGADANA zagra w Poznaniu. Przedstawi nowy repertuar z płyty TOBIE. Miejsce: Dziedziniec Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Kiedy: środa, 4 sierpnia, godz. 19. Bilety: https://zamekpoznan.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/338350

DAGADANA jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival! Pisał o tym amerykański „National Geographic”. Koncertowali w 25 krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej. 
DAGADANA  już od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką. Udowadnia, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. 

Nowa płyta „Tobie” jest pełna pieśni życzeniowych (najstarszych utworów zachowanych na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu.

Skład zespołu: Daga Gregorowicz – wokal, elektronika, perkusjonalia, Dana Vynnytska- wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia, Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal, Bartosz Mikołaj Nazaruk- perkusja, perkusjonalia, wokal.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/824665948479854

Fot. P. D. Kosmowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*