Na żywo i online

„Lato się we mnie przełamało” pisał J. Iwaszkiewicz w „Pannach z  Wilka”.  W ostatnich dniach kalendarzowego lata i  na początek jesieni zapraszamy na spotkania z literaturą i Biblioteką. 

Zapraszamy na spotkania na żywo, a także wydarzenia online – przy okazji zachęcamy do subskrybowania  bibliotecznego kanału na YouTube  https://www.youtube.com/c/BibliotekaRaczy%C5%84skich1829 Tam dostępne są  wszystkie filmy  z biblioteki i  naszych Muzeów.  W najbliższych dniach porozmawiamy o  najlepszych książkach o Poznaniu, przypomnimy postać  Iłłakowiczówny i zastanowimy się, jak wychować króla, inspirując się radami z XVI wieku. Natomiast online zapraszamy na wykłady o powieściach Kraszewskiego, relacji Iłły i Piłsudskiego, a także na internetową premierę jednoaktówki Sienkiewicza „Zagłoba swatem”.

Zapraszamy też na wystawy. W związku z rozpoczynającym się Poznańskim Festiwalem Kryminału GRANDA  powstała  wystawa pt. „Dzieje grzechu. Głośne zbrodnie przedwojennej Wielkopolski”.  Mówi między innymi o zagadkowej kryminalnej historii z 1851 roku, kiedy na spacer w okolicach Strzałkowa wyruszył powóz z siedmioma osobami, a wróciło z niego tylko sześcioro. Co zeznali przed sądem? Nie zabraknie też relacji świadków na temat głośnej sprawy morderstwa przy ulicy Półwiejskiej 20 w Poznaniu z 1931 roku. Cały czas w Galerii Atanazego prezentowana jest wystawa Józef Wilkoń. Lektury obowiązkowe. A 30 września spotkaniem z Artystą zainaugurowana zostanie poznańska odsłona Festiwalu Literatury dla Dzieci. Program i zapisy: https://fldd.pl/edycje/2018/program-2018/poznan-program-i-zapisy/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*