Na razie tylko ksero

Remont Ronda Kaponiera był dla poznaniaków prawdziwą próbą cierpliwości. Prace budowlane trwały od 2011 do 2016 roku, z krótką przerwą Euro 2012.

Modernizacja skrzyżowania od początku wzbudzała wśród mieszkańców kontrowersje. Pasy rowerowe są chaotycznie poprowadzone, stanowią wręcz niebezpieczeństwo dla cyklistów. Brak zieleni, która była tutaj dawniej. Przejścia podziemne dla pieszych miały zaoszczędzić czas a wyszło odwrotnie. W planach urbanistycznych ujęte zostały powierzchnie na handel i usługi. Od kilku miesięcy czekają one na inwestorów. Spacerując raz po raz przez podziemnym przejściem, nie zauważyłem szczególnego zainteresowania rekinów biznesu. Jest jednak pierwsza jaskółka. Oto na poziomie -1 został otwarty punkt ksero. To nawiązanie do tego dawnego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem szczególnie wśród studentów.

Liczę na to, że teraz,  jak grzyby po deszczu, pojawią się kolejne przydatne placówki.  Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) ciągle szuka chętnych najemców. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości otwarte zostaną: lokal gastronomiczny i salonik prasowy.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*