Mrągowska na sto sposobów

„Najważniejszy posiłek to ten, który jemy razem” – takim hasłem, w ramach startującej właśnie kampanii, Mlekpol zachęca do oderwania się od mediów społecznościowych, internetu, za to zaprasza do wspólnego gotowania i spożywania posiłków.

– Często osobom jedzącym przy komputerze wydaje się, że oszczędzają czas, a to mylne wrażenie. Takie posiłki, to – niestety – w praktyce słaba koncentracja, mniej energii, gorsza wydajność. Korzystniej jest pracować krócej (do przerwy na posiłek), ale na większych obrotach – argumentuje Justyna Marszałkowska-Jakubik, dietetyk, nauczyciel akademicki, autorka bloga Zdrowonajedzeni.pl i jedna z ambasadorek kampanii.

Jej autorzy przekonują, że nawet jeżeli już nie możemy oderwać się od pracy, zdecydujmy się na odżywczą alternatywę w postaci Maślanki Mrągowskiej, czy też przygotowanego na jej bazie owocowego koktajlu, co pozwoli zaspokoić pierwszy głód i zachować koncentrację. Przepisy na odżywcze koktajle można znaleźć na dedykowanej stronie: https://www.niejembyleczego.pl/koktajle/przepisy

Utrzymanie zdrowej wagi jest trudniejsze, gdy nie kontroluje się szczegółowo tego, co jemy. Posiłki spożywane w towarzystwie rozpraszaczy, jak smartfon, tablet czy przed ekranem komputera skłaniają do większych porcji, a dodatkowo zapominamy o ich jakości, sięgając po niezdrowe przekąski zamiast warzyw czy owoców. Podobnie rozwój dziecka powinien być oparty o właściwie zbilansowaną dietę. Jej elementem niech będą nie tylko warzywa i owoce, ale też nabiał np. w postaci serów, jogurtu czy odżywczej maślanki, która dzieciom szczególnie smakuje w postaci koktajli.

Wspólne gotowanie zbliża. – Przygotowywanie posiłków w gronie najbliższych budzi w nas poczucie wspólnoty. W tym czasie dostęp do internetu ograniczmy do minimum, wyjątkowo możemy się nim posłużyć do wyszukania przepisów. Niech będzie to mądre korzystanie ze smartfona. Pamiętajmy, że wspólny czas w kuchni nie musi oznaczać wielogodzinnego gotowania – mówi Dorota Grabowska, kierownik działu Marketingu   Mlekpol, która w ramach rozpoczętej właśnie kampanii „Najważniejszy posiłek to ten, który jemy razem” zachęca do rodzinnego gotowania i spożywania posiłków.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*