Można podążać własną drogą

We wrześniu Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM” zaprosi na koncert, który zapewne docenią wielbiciele różnych gatunków muzycznych. Raz Dwa Trzy, jeden z najciekawszych polskich zespołów, od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a jednocześnie osiągnąć popularność i cieszyć się nieustającą życzliwością fanów i krytyków.

Grupa karierę zaczynała na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W warstwie muzycznej elementy rocka przenikają się z kołyszącymi, sennymi bossa novami, kojącymi rytmami reggae i miękko otulającymi dźwiękami gitar, akordeonu i kontrabasu. Raz Dwa Trzy jest przy tym jedną z tych grup, które bardzo poważnie traktują tekst. Pisane przez wokalistę Adama Nowaka słowa są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami  z głębokim przesłaniem.  Nie boi się on pytać o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu.

Założona w 1990 roku,  grupa nie tylko wykonuje własne utwory, ale potrafi  zachwycić nietuzinkowymi interpretacjami piosenek Agnieszki Osieckiej, czy Wojciecha Młynarskiego. Wielokrotnie nagradzana najbardziej prestiżowymi nagrodami, na koncie ma 7 płyt studyjnych, w tym dwie platynowe („Trudno nie wierzyć w nic” z 2003 i „Skądokąd” z 2010 roku).

Koncert Raz Dwa Trzy odbędzie się w Centrum Kultury Przeźmierowo w sobotę, 16 września o godz. 19.

Fot. www.facebook.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*