Możemy zdradzić datę koncertu

Ten zespół zapewne każdy zna. W tym roku obchodzi on okrągły jubileusz. Koncertuje i nagrywa od 40 lat!

Trudno wskazać najważniejsze wydarzenia i momenty zespołu Bajm, było ich mnóstwo! Setki koncertów i dziesiątki ponadczasowych hitów nazbierało się wiele pięknych wspomnień, które wpisały się w polską historię muzyczną. Bajm powstał w 1978 roku i na przestrzeni lat stał się jednym z najważniejszych zespołów. Już w pierwszym roku działalności, za sprawą piosenki „Piechotą do lata”, grupa zakwalifikowała się do konkursu „Debiuty” Festiwalu Polskiej Piosenki „Opole ‘78”, w którym zajęła  drugie miejsce, a wyróżniony utwór został pokochany przez fanów w całej Polsce.

Lata dziewięćdziesiąte to okres, który przyniósł kolejne, dwie znane płyty Bajmu – „Płomień z nieba” i „Etna”, a także kompilację hitów zespołu pt. „Ballady” z premierową  „Krainą Miłości”. Z kolei w 1998 roku (w tym samym, na który przypadła 20. rocznica powstania zespołu), został wydany debiutancki album Beaty Kozidrak pt. „Beata”. Znalazły się na nim m. in. takie utwory, jak „Siedzę i myślę” oraz „Taka Warszawa”. Artystka została wtedy wyróżniona najważniejszymi polskimi nagrodami – dwoma Fryderykami, dwoma „PlayBoxami” (nagrodami przyznawanymi przez 170 krajowych rozgłośni radiowych) oraz Wiktorem dla najpopularniejszej gwiazdy estrady.

Na otwarcie trzeciej dekady działalności, ukazał się już ósmy album zespołu pt. „Szklanka Wody”, na którym znalazły się m. in. takie hity, jak „O Tobie” czy „Modlitwa o złoty deszcz”. Krążek pobił rekordy popularności i został notowany w Top 50 polskiej listy bestsellerów OLiS aż 93 razy. Po takim sukcesie, grupa została nagrodzona dwoma Fryderykami i dwoma Superjedynkami w 2001 roku. Dwa lata później światło dzienne ujrzała płyta pt. „Myśli i słowa” – również nagrodzona Superjedynką za najlepszy album pop. Natomiast na 30. rocznicę działalności zespołu ukazała się bestsellerowa kompilacja „Ballady 2”, promowana hitem „Krótka Historia”, która przez pół roku była notowana na liście przebojów Marka Niedźwieckiego. W ciągu tych 10 lat, Bajm ponownie koncertował w kilku krajach Europy, a także w USA i Kanadzie. Było to również świetne dziesięciolecie dla liderki zespołu, Beaty Kozidrak. Artystka dwukrotnie współpracowała z Krzesimirem Dębskim.

W trakcie czwartej dekady działalności zespołu, Bajm wydał swój kolejny album pt. „Blondynka”, zawierający m. in. utwór „Góra dół”. Ponadto, zarówno zespół, jak i jego liderka, Beata Kozidrak, otrzymali statuetki Bursztynowego Słowika za całokształt twórczości. W 2015 roku ukazała się pierwsza koncertowa płyta zespołu pt. „Bajm Live – akustycznie”, a w 2016 światło dzienne ujrzał trzeci solowy krążek Beaty pt. „B3” (zawierający m. in. takie hity, jak „Upiłam się Tobą” czy „Bingo”). W tym roku natomiast przypada 40. rocznica powstania Bajmu i będzie to wyjątkowy okres nie tylko dla zespołu, ale również dla jego fanów.

Spektakularne multimedialne show przeniesie widzów w czasie. Wysłuchamy nie tylko największe hity, ale zobaczymy również archiwalne zdjęcia, filmy i wspomnienia sprzed lat. To będzie bardzo wzruszające! Ponadto, zespołowi na scenie towarzyszyć będzie orkiestra. Każdy z koncertów to wyjątkowe emocjonalne doświadczenie, którego żaden z fanów zespołu nie może przegapić. Z okazji okrągłej rocznicy działalności zespół Bajm zamierza świętować właśnie z nimi , dlatego wystąpi aż w 9 polskich miastach podczas jubileuszowej trasy. Możemy jednak zdradzić już datę koncertu w Poznaniu. Będzie to 13 listopada br. (wtorek) na Hali MTP. Nie może Was tam zabraknąć!

Fot. materiały prasowe

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*