Mogli czuć lekki niedosyt

Sobotnie derby Barcelony przyjęto z euforią w Państwie Środka. Tym bardziej że Wu Lei, piłkarz Espanyolu, coraz śmielej poczyna sobie w La Liga, już zdążył zaimponować swoim rodakom.

Jego prezentację  w Espanyolu obejrzało aż 25 milionów Chińczyków! Jego pierwszy mecz oglądało w telewizji 40 mln ludzi, mimo że Wu Lei w meczu z Villarealem wszedł na boisko z ławki na 12 minut w drugiej połowie.  Stał się bombą marketingową. Władze Primera Division zrobiły ukłon w stronę rodzimych entuzjastów talentu tego zawodnika. Odkąd Chińczyk jest w klubie z Katalonii, mecze Espanyolu odbywają się o 12, 13 lub 16.15 po to, by kibice w Azji mogli oglądać swojego ulubieńca wieczorem bez potrzeby zarywania nocy.

W niezwykle prestiżowym meczu z Barceloną Wu Lei grał krótko, niczym szczególnie się nie wyróżnił. Przybyli tłumnie na to spotkanie Chińczycy mogli czuć lekki niedosyt. Barcelona pokonała lokalnego rywala 2:0 po dwóch golach Leo Messiego. Można powiedzieć, że to był stały scenariusz, to nie było popołudnie kogoś innego.

Fot. z ekrany tv – CANAL+ HD

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*