Miesiąc pełen propozycji

Ani się obejrzeliśmy, a mija styczeń. Mamy nadzieję, że  udało się wypełnić kilka okienek w naszym #braczbingo. Luty, miesiąc najkrótszy, ale pełen propozycji płynących wprost z serca i miłości do literatury.  

Przed nami m.in. spotkanie z Marcelem Woźniakiem, pisarzem, scenarzystą, autorem „Biografii Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie”. Będzie okazją, by jeszcze przed majem, gdy przypada setna rocznica urodzin pisarza, lepiej poznać jego twórczość i niezwykle barwną osobowość. Zapraszamy 13 lutego o godzinie 18 do Galerii Atanazego.

Walentynkową propozycją dla czytelników  będzie oprowadzanie po wystawie Trójkąty miłosne u Sienkiewicza. Odsłona I -„Pan Wołodyjowski”. Na opowieść o miłościach Sienkiewicza i u Sienkiewicza zapraszamy do Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza 15 lutego o 13. Piosenkom nie tylko o miłości poświęcony będzie Wtorek dla seniora 18 lutego o 16.30. Spragnionych irlandzkich klimatów zapraszamy 24 lutego na wernisaż wystawy Podróż na Szmaragdową Wyspę śladami poetów, pisarzy i  legend.  Będzie to pierwsze (i nie ostatnie!) z wydarzeń, które w tym roku organizujemy z Fundacją Kultury Irlandzkiej.

Na wydarzenia lutowe zapraszają też filie Biblioteki Raczyńskich: Dzień Myśli Braterskiej dla dzieci w Filii 14 (19 lutego o 17.00) oraz spotkanie w Filii Naramowickiej z Mają Rausch poświęcone tradycjom bamberskim w Poznaniu ( 19 lutego godz. 17.30).

Kalendarium na luty dostępne jest na stronie: http://www.bracz.edu.pl/events/2020-02/

Fot. www.bracz.edu.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*