Międzynarodowo w Collegium Minus

Jednym z najważniejszych wydarzeń jubileuszowego roku 2018/2019, będzie zaplanowana na 3-4 kwietnia 2019  międzynarodowa konferencja naukowa na temat „Uniwersytet XXI wieku: od Humboldta do Uniwersytetu 4.0″. Odbędzie się ona w Sali Lubrańskiego Collegium Minus.

Zadaniem konferencji będzie podjęcie próby ukazania możliwych i oczekiwanych kierunków rozwoju szkolnictwa wyższego w obliczu współczesnych i spodziewanych w przyszłości wyzwań wynikających m. in. z tzw. czwartej rewolucji przemysłowej, której jesteśmy świadkami i uczestnikami. Niewątpliwie, ten etap rozwoju cywilizacji wiąże się z takimi zjawiskami jak: cyfryzacja; rozwój sztucznej inteligencji; przetwarzanie chmurowe; big data oraz rozszerzona rzeczywistość. Oznaczają one konieczność dostosowania funkcji i organizacji uniwersytetu do obecnych i spodziewanych wyzwań. Wymuszają one także potrzebę podjęcia i intensyfikacji nowych kierunków badań naukowych, a także modernizacji oferty dydaktycznej.

Uczestnikami konferencji będą naukowcy reprezentujący polskie i zagraniczne ośrodki naukowo-badawcze, dziennikarze, politycy oraz inni zainteresowani problemami szkoły wyższej oraz współczesnej nauki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*