Magiczny świat fantasy

Pod koniec kwietnia odbędzie się XVII edycja Festiwalu Fantastyki „Pyrkon”. Międzynarodowe Targi Poznańskie znów zmienią się w niezwykły świat fantasy.

Wydarzenie organizuje Klub Fantastyki „Druga Era” już od 2000 roku. Na przestrzeni lat, niewielki konwent miłośników fantastyki rozwinął się w największą tego typu imprezę w Polsce i jedną z największych w Europie. Liczba fanów urosła do tego stopnia, że od 2010 festiwal organizowany jest na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Obecnie klub tworzy ponad 70 członków, a ich liczba ciągle rośnie.

Na przybyłych czekać będzie kilkadziesiąt sal, w których odbywać się będą wykłady, konkursy, warsztaty, wystawy oraz pokazy Cosplay. Ponad 7000 m2 zajmą  sklepy z gadżetami, ubraniami, grami i figurkami ulubionych postaci. W Games Roomie będzie można zagrać w gry planszowe, a w Bloku Gier Elektronicznych odnaleźć liczne konsole, showroomy, turnieje oraz specjalne strefy Indie Games i Retro. Wzniosą się historyczne wioski. Przybędą liczni goście podzieleni na bloki: literacki, komiksowy, filmowo-serialowy, fantastyki dalekowschodniej, dziecięcy, gier bez prądu, fantasium suburbium oraz fabularny.

Bilety i szczegółowy program jest dostępny na stronie: www.pyrkon.pl

Foto: https://www.facebook.com/Pyrkon/photos/gm.224945111261551/1542303622452287/?type=3&theater

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*