Kumpel na półce

W ramach Poznańskich Targów Książki,  jutro  spotkanie z Andrzejem Maleszką, autorem serii książek dla dzieci „Magiczne drzewo”.  Autor opowie o pracy nad dziesiątą częścią cyklu: „Czas robotów”.

A. Maleszka w jednej z rozmów na temat swoich książek mówi:  Jak jest na półce w domu, to jest trochę jak kumpel, jak przyjaciel. Autor podkreśla, że dla niego książki mają bardzo osobisty charakter, zwłaszcza, że nie jest on tylko pisarzem, ale też reżyserem i scenarzystą. Specjalizuje się w twórczości dla dzieci i młodzieży. Jest twórcą sztuk teatralnych, teatru telewizji i filmów. Został nagrodzony wielokrotnie, a cykl „Magiczne drzewo” zdobył 19 listopada 2007 w Nowym Jorku międzynarodową Nagrodę Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Reżyser przyznaje: W mojej duszy trwa konflikt między tym medium filmowym, a medium literackim, ponieważ bardzo trudno łączyć pisanie i tworzenie filmów.

Cykl książek Andrzeja Maleszka, to seria powieści dla dzieci i młodzieży opowiadająca o przygodach Kulki, Gabi i Filipa. Dziesiąty tom nosi nazwę „Gra”. Jest to połączenie dwóch światów: fantastycznego i rzeczywistego. Zarówno cykl filmów, jak i książki są dostępne w wielu krajach i spotykają się z wieloma kulturami. Autor o swojej publiczności mówi: W momencie, kiedy mamy siedem lat, mamy dziesięć. Jesteśmy mali, to jesteśmy właściwie taką jedną społecznością, te różnice wynikające z miejsca, gdzie się urodziliśmy nie są takie ważne.

2 marca o godzinie 16 w ramach Poznańskich Targów Książki odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Maleszką. Opowie on o  pracy nad najnowszą, dziesiątą częścią cyklu: „Czas robotów”. Wstęp zarówno na targi, jak i na spotkanie jest bezpłatny. Organizatorzy informują, aby kierować się na to wydarzenie do przestrzeni warsztatowej nr 1 w pawilonie 7.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*