Książka i audiobook wprost do domu seniora

Jeszcze się nie rozpoczęła, a już wzbudzała w różnych środowiskach spore zainteresowanie. Ma charakter pilotażowy i będzie wnikliwie obserwowana.

O czym mowa? O akcji „Książka dla seniora”, którą właśnie podejmuje Biblioteka Raczyńskich. Adresatem są osoby w wieku 60+, mieszkające na terenie miasta Poznania, które – z racji stanu zdrowia – nie mogą same dotrzeć do biblioteki. Dzięki temu pilotażowemu projektowi objęci programem czytelnicy – do tej pory pozbawieni dostępu do zbiorów bibliotecznych – będą mogli wypożyczać książki, audiobooki, filmy (wg regulaminu korzystania ze zbiorów i usług BR). Jednorazowo maksymalnie 6 książek i 2 audiobooki na 30 dni oraz 2 filmy na 14 dni. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości.

Seniorzy chcący skorzystać z nowej usługi Biblioteki Raczyńskich będą składali zamówienia telefonicznie w Biurze Poznań  (nr tel. 61 646-33-44) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-20.00. Pracownicy Biura, przyjmując zgłoszenie, zapiszą je w odpowiednim formularzu, zawierającym dane niezbędne do identyfikacji czytelnika wraz z informacją o preferencjach czytelniczych lub konkretnych zmówionych tytułach.

Biuro przyporządkuje zgłoszenie czytelnika wg adresu realizacji usługi do konkretnej, najbliższej wskazanemu adresowi placówki, która objęta jest programem. Uczestniczą w nim 4 Filie rejonowe Biblioteki Raczyńskich:

  • Filia 2, Oświecenia 59
  • Filia 12/46, ul. Arciszewskiego 27
  • Filia 14, os. Bolesława Chrobrego 120
  • Filia Wildecka, ul. Robocza 4a.

Wybrani pracownicy tych  filii rejonowych, odpowiedzialnych za realizację usługi, przygotują zbiory kierując się wytycznymi zawartymi w zgłoszeniach. Bibliotekarze, wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem, będą odwiedzali czytelników raz w tygodniu – w poniedziałki, w  godzinach od 11.30 do 14.30.  Chęć zwrotu książek, czytelnicy  będą zgłaszać w ten sam sposób.

Fot. Andrzej Piechocki

Krótki materiał filmowy pod adresem:  https://www.youtube.com/watch?v=2ksUGdqPFMY

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*