Już tylko krok do świętości

Papież oficjalnie przyznał polskiemu duchownemu tytuł  „Czcigodny Sługa Boży”. Teraz już tylko krok do uznania jego świętości.

Stefan Wyszyński  –  kardynał, arcybiskup, metropolita gnieźnieński i warszawski, prymas Polski urodził się w 1901 roku w Zuzeli w na pograniczu Mazowsza i Podlasia.  Święcenia kapłańskie przyjął w 1924 roku  we włocławskiej bazylice katedralnej  z rąk biskupa Wojciecha Owczarka. Przez dziesięciolecia swojej posługi kapłańskiej zdołał przeprowadzić polski Kościół przez niezwykle trudne dla jego funkcjonowania lata komunizmu. Został za to pośmiertnie oznaczony Orderem Orła Białego – najwyższym oznaczeniem Rzeczypospolitej Polskiej. W 1981 roku rozpoznano u niego chorobę nowotworową, która 28 maja doprowadziła do jego śmierci.

Papież Franciszek docenił dokonania prymasa Wyszyńskiego przyznając mu oficjalny tytuł „Czcigodny Sługa Boży” – czytamy na stronie internetowej diecezji warszawskiej. Teraz czekamy na potwierdzenie przez Stolicę Apostolską nadzwyczajnego wydarzenia, jakim jest cud za wstawiennictwem  kard. Stefana Wyszyńskiego, który modlił się o wyzdrowienie 19-letniej chorej na raka pacjentki,  cudownie ozdrowiałej.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cz%C4%99stochowa,_Jasna_G%C3%B3ra,_pomnik_kardyna%C5%82a_Stefana_Wyszy%C5%84skiego.JPG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*