Krótko przed wakacjami

A po nauce – praca. Pieniądze w sam raz na wakacje i inne cele.

Na pytanie “Czy w poprzednich latach szukałeś już pracy na wakacje?” 60 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco. Wśród osób, które wcześniej podejmowały się letnich zajęć aż 43 proc. będzie pracować dodatkowo drugi lub trzeci raz. Więcej niż 5 razy sezon letni na pracy spędziło 17 proc. badanych, a 4 lub 5 razy w wakacje pracowało 13,5 proc. respondentów. Jedną pracę wakacyjną ma za sobą ¼ pytanych.

Z uwagi na sezonowość i rosnącą w miesiącach letnich podaż, pracy tymczasowej szuka się na krótko przed wakacjami. Najpopularniejsze jest szukanie zajęcia na własną rękę (83 proc.). Pozostali chętniej niż z dziewczyną albo chłopakiem (4,5 proc.) pracę podejmą ze znajomymi (9 proc.), a zaledwie 2 proc. mile widziałoby towarzystwo… rodzeństwa.

Największy odsetek respondentów szuka pracy za pośrednictwem serwisu OLX. Na drugim miejscu znalazł się serwis pracuj.pl. Na trzecim Facebook, co może być zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że nie jest to strona dedykowana ogłoszeniom. Na czwartym są poszukiwania poza internetem, a na piątym serwis praca.gratka.pl.

Badanie przeprowadzono na grupie 1252 respondentów na stronie olx.pl wśród użytkowników poszukujących ogłoszeń w kategorii Praca w okresie od 2 do 5 czerwca. Grupę wiekową w przedziale do 18 lat stanowiło 8% ankietowanych, osoby w wieku 18-24 to 55%, grupę 25-30 stanowiło 13%, 11% to respondenci w wieku 31-40, pozostali – 13%. Wśród ankietowanych było 51% kobiet i 49% mężczyzn.

Fot. Sic!

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*