Kosmyk za 2700 euro

10.000 euro – tyle zapłacono za ścięte w 1964 roku włosy członków grupy The Beatles. Zostały one podzielone na czworo, można było nabyć je na 4 indywidualnych aukcjach, co spowodowało poruszenie wśród licytantów z całego świata.

Najbardziej poszukiwane okazały się włosy Paula McCartneya, osiągając cenę ponad 2700 euro. Trafiły one do austriackiego licytanta. Równie wartościowe były te należące do George’a Harrisona i Ringo Starra – zostały sprzedane nabywcy z Francji, który zdecydował się zaoferować za nie 2600 euro. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się włosy Johna Lennona – na licytacji uzyskały kwotę „zaledwie” 1200 euro.

Skąd tak ogromne zainteresowanie pamiątkami po muzykach? Denny Hoekstr – ekspert portalu aukcyjnego Catawiki, na którym przeprowadzono licytacje – podkreśla, że z przedmiotami wiązała się szczególna historia. „Włosy oferowane na aukcji zostały ścięte 12 grudnia 1964 roku podczas kręcenia filmu „A Hard Day’s Night”. Zebrał je pracujący na planie, sprytny makijażysta, który  postanowił zarobić, sprzedając włosy fanom.

Nie tylko gwiazdy i celebryci przyciągają uwagę (oraz portfele) inwestorów – w zeszłym roku 4-milimetrowy fragment włosów Napoleona Bonaparte został sprzedany za 2400 euro.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*