Korytarzami na wakacje?

Czy i jakie wakacje w tym roku. Branża turystyczna na całym świecie szuka sposobów na bezpieczny wypoczynek jeszcze tego lata.

Zajęli się tym  także ministrowie krajów Unii Europejskiej. Dyskusja na wysokim poziomie ogólności, a to chociażby tylko z tego powodu, że nie wiadomo, kiedy i jakie kraje się otworzą, kiedy otwarta zostanie przestrzeń powietrzna.  Zrodził się jednak pomysł, po ustaniu tych okoliczności, otwierania korytarzy turystycznych. Miałyby one funkcjonować na bazie wspólnie przyjętych zasad i parytetów. Konieczna będzie ścisła współpraca z epidemiologami, ekspertami ochrony zdrowia.

Turystyka dla wielu krajów jest ważnym źródłem dochodów. Ma ona ogromny potencjał gospodarczy, daje zatrudnienie wielu osobom, skutkuje przeobrażeniami społecznymi, a także środowiskowymi. W minionych latach inwestycje w tym sektorze wpłynęły wydatnie na rozwój bazy turystycznej.

W Polsce od 4 maja dostępne będą hotele i miejsca noclegowe, ale na szczegółowo określonych zasadach, na przykład bez działalności restauracji.

Fot. Andrzej Piechocki

 

 

 

2 komentarze do Korytarzami na wakacje?

  1. Skąd Państwo wzięliście tak piękne foto?

    Społeczeństwo musi okazać solidarność. Branża turystyczna nie może spotkać się z obojetnoscią. Pandemia to dla nas kryzys globalizacji, przemieszczania się to tu, to tam. Wzrost siły państw narodowych. To negatywne, bo prowadzi do etnonacjonalizmu, natomiast wspierajmy kurorty nadbałtyckie, ci ludzie poniosą wielkie straty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*