Komeda na pierwszym spotkaniu

Po zapowiedziach luzowania obostrzeń, kalendarz wydarzeń kulturalnych, odbywających się w Poznaniu, coraz bardziej się zapełnia. Jednym z takich wydarzeń będzie, pierwsze w tym roku, muzyczne spotkanie w Jeżyckim Centrum Kultury.

Z okazji 90. rocznicy urodzin Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, JCK zaplanowano tam koncert tematyczny. Odbędzie się on 17 maja w Ogródku Romea i Julii przy ul. Jackowskiego 5-7 (naprzeciwko Starostwa Powiatowego). W wydarzeniu pt. „Komeda nad Poznaniem” udział weźmie autor książek o muzyku, Dionizy Piątkowski. Koncert odbędzie się zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego, co oznacza m. in. zapełnienie sali tylko w 50%.

Jeżyckie Centrum Kultury zajmuje się organizacją i wsparciem wszelkich działań związanych z kulturą i sztuką. Centrum jest ważnym ośrodkiem lokalnej społeczności oraz życia artystycznego. Obywają się tam spotkania mieszkańców Jeżyc, w tym seniorów. Organizowane są koncerty, wystawy, warsztaty artystyczne oraz spotkania z artystami i wybitnymi postaciami życia społecznego. JCK współpracuje m. in. z Teatrem Nowym, Teatrem Muzycznym, ze Stowarzyszeniem EkoArt oraz Stowarzyszeniem PTAAK.

Fot. JCK – www.google.com/maps

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*