Spektakl dla studentów. Już jutro!

Czas na pierwszy w tym roku Studencki Czwartek. Tym razem ze spektaklem KOMBINAT, na który jutro (24 lutego 2022) o godz. 19 zaprasza poznański Teatr Muzyczny.  

Przyjdź. Ta opowieść jest o nas wszystkich. Tych z przeszłości, z przyszłości i z chwili obecnej. To historia o walce jednostki z systemem, o wadze jej głosu i poszukiwaniu prawdy – czymkolwiek by nie była… To komentarz rzeczywistości, przestroga i szansa.

Możesz tę przestrogę zignorować. Nic się wtedy nie zmieni. Posady znanego tobie świata ani drgną. Będziesz nadal istniał. Krok za krokiem, dzień za dniem. Ty, a nad tobą oni. Cicho, spokojnie, bezpiecznie. Znasz ten stan ducha, umysłu, ciała. Niby twój, ale jakby… poza tobą? Cisza dziwnie wygłusza, spokój obezwładnia, a bezpieczeństwo pozbawia sprawczości. Przyparty do muru, uznasz, że gdzieś w głębi, zawsze to wydawało się tobie obce, ale tak naprawdę nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, no bo dlaczego miałbyś? Skoro zawsze tak było, to znaczy, że tak jest dobrze. Tak musi być.

A co, jeśli może być inaczej? Zatrzymaj się. Poczuj tę przestrogę, jej ciężar, chłód… Zastanów się. Wiesz, kim jesteś? Kim są oni? Wiesz, kto pozwolił im dojść do władzy? Kogo oni reprezentują i dlaczego decydują o twoim życiu? Czy ono tak naprawdę jest twoje? Czy Ty jesteś swój?

KOMBINAT pokazuje przyszłość. Futurystyczną, surrealistyczną i pełną metafor. Powstał z inspiracji tekstami Kafki, Orwella i Huxleya, a za punkt wyjścia przyjął muzykę i teksty Obywatela GC i Republiki. To spektakl, jakiego u nas jeszcze nie było. To historia, która dzieje się każdego dnia.

Bilety w cenie 20 zł możecie zarezerwować pod nr tel. 511 433 616/61 852 29 27 lub bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl  Płatność za bilety przed spektaklem.

 Kombinat – spektakl muzyczny

Scenariusz – Wojciech Kościelniak

Słowa i muzyka – Grzegorz Ciechowski

Współautorstwo wybranych utworów – Paweł Kuczyński, Zbigniew Krzywański

Premiera:  19 czerwca 2021

Czas trwania:  180 minut (z przerwą)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*