Kolorowe dywany na stulecie

Czy Park A. Mickiewicza zamienia się w holenderskie pola malowniczo udekorowane plantacjami tulipanów? Nic bardziej mylnego. To nadal ten park  przed UAM i Teatrem Wielkim. Skąd więc takie skojarzenie?

Od wczoraj podziwiać możemy tutaj tysiące kolorowych tulipanów ułożonych na kształt biretu rektorskiego, liczby 100 i roku utworzenia Uniwersytetu Poznańskiego. Tematyka tegorocznych, siódmych już, Poznańskich Dywanów Kwiatowych nie mogła być inna. W zeszłym roku uświetniła obchody 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, w bieżącym związana jest ze 100-leciem UP.

To nie jedyny kwiatowy akcent obchodów. Klasyczny, czerwony tulipan wyhodowany przez Jana Ligtharta z Holandii został ochrzczony imieniem „Uniwersytet Poznański”. Z kolei w westybulu Auli UAM została otwarta wystawa kilkudziesięciu innych odmian tych kwiatów.

Za przygotowanie kwiatowych dywanów odpowiadało około dwudziestu osób, a ułożone przez nich kobierce zajmują powierzchnię kilku tysięcy metrów kwadratowych. Jeśli pogoda na to pozwoli, podziwiać je będzie można aż do końca tygodnia.

Fot. Maciej Jarmoliński

 

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*