Kaufland startuje z programem „Student w akcji”

Ponad 80% polskich studentów pracuje, jednak większość z nich pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywa w branży niezwiązanej ze swoim kierunkiem kształcenia. Praca w trakcie studiów jest dla młodych osób przede wszystkim szansą na samodzielne utrzymanie się oraz podreperowanie budżetu. Jedną z największych przeszkód stojących na drodze do podjęcia zatrudnienia jest pogodzenie zajęć na uczelni z grafikiem pracy.

Kaufland, wychodząc naprzeciw temu, rozpoczyna rekrutację do programu: „Student w akcji”, w ramach którego gwarantuje możliwość elastycznego wyboru dni i godzin pracy. Jest on skierowany do studentów bez względu na kierunek studiów i daje im możliwość ułożenia harmonogramu pracy według własnych potrzeb. W ramach programu, studenci mogą ubiegać się o zatrudnienie w obszarze sprzedaży we wszystkich marketach Kaufland w Polsce, czyli łącznie w blisko 230 lokalizacjach. Pierwsi uczestnicy „Studenta w Akcji” rozpoczęli pracę 1 grudnia.

Osoby chcące podjąć pracę w jednej z największych sieci handlowych w Polsce będą mogły samodzielnie wskazać, jaka forma współpracy z Kauflandem jest dla nich optymalna: czy będzie to umowa o pracę na cały etat, czy tylko na jego część. Sieć gwarantuje dużą elastyczność – to studenci mogą zdecydować, czy chcą pracować tylko w weekendy, w dni robocze czy też w innym, dogodnym dla nich czasie.

Dla blisko 40 procent studentów najważniejszym benefitem pozapłacowym są elastyczne godziny pracy. Wynika to przede wszystkim z konieczności łączenia zobowiązań na wielu płaszczyznach – zarówno naukowych, jak i zawodowych oraz towarzyskich czy rodzinnych. Niejednokrotnie barierą uniemożliwiającą podjęcie zatrudnienia przez osoby studiujące jest właśnie brak elastyczności ze strony pracodawców. W Kaufland podchodzimy do tematu inaczej i ułatwiamy młodym ludziom ten proces, oddając w ich ręce planowanie swojego czasu pracy w markecie zgodnie z ich potrzebami i możliwościami  – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego  Kaufland Polska.

Kaufland w ramach projektu „Student w akcji” oferuje zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę – początkowo na 7 miesięcy, a następnie na czas nieokreślony. Uczestnicy projektu otrzymają również pełen pakiet benefitów gwarantowany przez Kaufland, między innymi prywatną opiekę medyczną, możliwość ubezpieczenia grupowego, bony na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc, świadczenia z funduszu socjalnego i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych czy dostęp do kafeterii MyBenefit, która umożliwia dopasowanie benefitów do indywidualnych potrzeb pracowników.

Aplikacje do programu „Student w Akcji” można składać za pośrednictwem strony internetowej Kaufland Kariera – Twoja przyszłość w firmie Kaufland | Kaufland


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*