Już od dziesięciu lat!

W dniach 16-17 grudnia w całej Polsce odbył się 23. finał programu Szlachetna Paczka, zwanego również ,,weekendem cudów”. Program ten realizowany jest również w Szamotułach, już od 10 lat!

Szlachetna Paczka powstała, aby pomagać potrzebującym. Wolontariusze, których w tym roku działało ponad 12 tysięcy, szukają rodzin, które – ich zdaniem – zasługują na udział w programie. Spisują ich historię, a następnie wprowadzają dane do systemu. Poprzez stronę internetową, darczyńcy wybierają rodzinę, dla której chcieliby przygotować paczkę. Tak w dużym skrócie działa ten projekt społeczny, dzięki któremu w ciągu jednego weekendu ,,milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości”

W Szamotułach finał ,,Paczki” odbył się po raz dziesiąty. Od roku 2013 trzon działania stanowi tu ta sama grupa wolontariuszy, związanych z Szamotulskim Stowarzyszeniem Charytatywnym ,,Pomoc”. Co roku wspierają ich także nowi wolontariusze. Zaangażowani w program są również lokalni przedsiębiorcy pomagający w transporcie paczek do potrzebujących. W tym roku jedną z rodzin wsparł nawet Uczniowski Klub Sportowy ,,Szamotulanin”, angażując w przygotowanie paczki swoje zawodniczki wraz z rodzinami.

Podczas tegorocznej edycji przekazane przez darczyńców paczki miały łączną wartość ponad 120 tysięcy złotych, a wspartych zostało 28 rodzin mieszkających na terenie powiatu szamotulskiego.

Fot. Facebook Agnieszka Krygier-Łączkowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*