Już dzisiaj Juwenalia!

Ostatnie dni maja to dla studentów nie tylko czas przygotowań do letniej sesji. To również czas  największej studenckiej imprezy plenerowej.

Z roku na rok wydarzenie to przyciąga coraz więcej uczestników. Powodem tego nie są tylko koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, ale również poboczne wydarzenia organizowane przez studencką społeczność. W tym roku z okazji Juwenaliów odbędzie się, chociażby tradycyjny już pochód. Będzie on jednak nieco różnił się od tych poprzednich, ponieważ jego tematyka dotyczyć ma serialowych hitów. Równocześnie odbędzie się również pochód smerfny, a więc coś dla fanów kultowej bajki z czasów dzieciństwa. Organizatorzy liczą na szeroką inwencję twórczą studentów, dając im możliwość pokazania swoich pomysłów na różnorodne przebrania.

Jeśli chodzi o doznania muzyczne – te zostaną zaspokojone przez artystów wszelkich gatunków. Pierwszego dnia na scenie Juwenaliów pojawi się ikona nie tylko poznańskiej sceny, czyli nie kto inny, jak Paluch, który będzie gwiazdą czwartkowego wieczoru. W piątek na dużej scenie pojawi się określana jako jeden z najlepszych debiutów roku 2016 – Bovska. Sobota, czyli ostatni dzień Juwenaliów, zamknięta zostanie koncertem legendarnej Beaty Kozidrak oraz Bajmu. Organizatorzy spodziewają się tego wieczora pod sceną tłumów, gdyż wybór tej artystki, to właśnie odpowiedź na głośne oczekiwania studenckiej braci.

Juwenalia tradycyjnie odbędą się w parku im. Jana Pawła II. Impreza potrwa trzy dni. Dla studentów posiadających ważną legitymację wstęp jest wolny. Reszta zobligowana jest do zakupu biletów. Cena jednej wejściówki – 10 zł, a karnet na całą imprezę kosztuje 25 zł.

Źródło: https://twitter.com/UAM_Poznan/status/1131259975718903811

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*