Jest listem miłosnym dla kobiet

Film „Barbie” od pierwszej informacji o planach jego realizacji zyskał wielu wyczekujących fanów. Młodsza, jak i starsza widownia zaszczyciła swoją obecnością kina. Produkcja odniosła ogromny sukces zaraz po premierze. Wiele marek przyłączyło się do kampanii reklamowej Barbie, przebierając się na różowo.

Wizualna strona produkcji jest fascynująca. Świat Barbie, czyli Barbie Land, został przedstawiony bardzo szczegółowo i kreatywnie. Całe otoczenie różowego miasteczka zostało wykonane tak, aby naprawdę wszystko wyglądało sztucznie i plastikowo. Margot Robbie w roli głównej bohaterki dostarcza wiele emocji. Naprawdę świetnie poradziła sobie z ta rolą, pokazując prawdziwą, żywą i ciepłą Barbie. 

Ryan Gosling wcielił się w Kena, który stał się kultową postacią w internecie. Piosenka „ I’m Just Ken” wykonywana właśnie przez niego, krąży po  mediach społecznościowych. Greta Gerwig wyreżyserowała „Barbie”, nadała jej całkiem nowe znaczenie. Historia wciąga nas do cukierkowego i plastikowego świata Barbie Land, w którym żyją wszystkie lalki. Podczas seansu często można było wyczuć nutę ekscytacji, ale także nostalgii, gdy widownia rozpoznawała własne zabawki. 

Różowy i idealny świat zaczyna ścierać się z tym prawdziwym, przez co powstaje wiele komplikacji. Film potrafi zaskoczyć, pokazując, jak tytułowa bohaterka napotyka codzienne problemy kobiet w naszym świecie. Wątek dotyczy także bólu Kena, który wiecznie jest w cieniu swojej ukochanej i nie wie, kim bez niej jest. Barbie coraz bardziej czuje się zagubiona i popada w ogromną depresję, nie wiedząc po co jest stworzona. Dopada ją kryzys egzystencjalny, który odbija się na całym plastikowym uniwersum. 

Film pokazuje nam zabawkowy, baśniowy świat, który jednocześnie konfrontuje się z przeszkodami realnego życia. Reżyserka odważnie i znacząco ujawnia problemy związane z bardzo toksycznymi normami urody, zależnością od mediów społecznościowych czy równością płci. Barbie, mimo że jest plastikową lalką, odnajduje swoje prawdziwe ja i powód, dla którego została stworzona. Film potrafi naprawdę wzruszyć oraz rozbawić, jednakże nie brakuje także wad. 

Temat „Barbie” jest bardzo głośny w social mediach. Wychwala się grę aktorska. Może i nie była to wymagająca praca, natomiast lalką nie każdy potrafi być. Mówi się, że film jest listem miłosnym dla kobiet, który pokazuje, że każda jest piękna. Starość jest piękna i wzruszająca,  a całe życie kobiety – znaczące i ważne. Różowy świat przypominający nam dzieciństwo, ale także stereotypowa Barbie pokazują, że każdy z nas jest stworzony w jakimś celu. 

Film uczy nas wielu aspektów dotyczących równości płci, akceptacji siebie, szczęścia i przeznaczenia w życiu. Produkcja jest idealnie przemyślana, tak aby nie zanudzić widzów. „Barbie” to wzruszające dzieło, które zabiera w niezwykłą przygodę całą widownię. Greta Gerwig stworzyła, pełną śmiechu, bardzo czułą, opowieść, która angażuje emocjonalnie. Bawiąc, zostawia ślad w myślach widza. 

Fot. YouTube – kadr z filmu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*