Interpretacja utworu staje się łatwiejsza

Rok Wisławy Szymborskiej zakończył się u nas specjalnym wykładem.

Z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin polskiej poetki uhonorowanej Nagrodą Nobla, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłosił rok 2023 ,,Rokiem Wisławy Szymborskiej”. Odbywało się dużo ciekawych wydarzeń. Ostatnio, 9 grudnia w 17. rocznicę wręczenia poetce Nobla, prof. Piotr Śliwiński przeprowadził specjalny wykład pt. ,,Wisława Szymborska – obmyślanie świata”.

Prof. P. Śliwiński to polski krytyk literacki i badacz polskiej poezji współczesnej, wykładowca na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Bada twórczość poetki, dogłębnie analizując jej utwory poetyckie i antropologię liryczną. Czyni to z niezwykłą precyzją, dzięki czemu interpretacja utworu staje się łatwiejsza. Nagranie z tego interesującego wykładu dostępne jest na platformie YouTube: