Gala na wielkim ekranie

Tegoroczna gala wręczenia statuetek  jest 91. Kto otrzyma Oscary, dowiemy się w nocy 24 lutego.

Tym razem ceremonia potrwa jedynie 3 godziny. Organizatorzy zdecydowali się ją skrócić o godzinę, aby nie nużyć widzów zgromadzonych przed telewizorami. Przypomnijmy, że poprzednie rozdanie Oscarów miało najniższą oglądalność w historii gali. Kolejnym ważnym odstępstwem jest brak prowadzącego. Ostatni raz tak było na 61. gali w roku 1989. Początkowo Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej na gospodarza imprezy wybrała aktora komediowego Kevina Harta. Jednak po 48 godzinach od ogłoszenia tego, zrezygnował on, gdyż wymuszano na nim przeprosiny za żarty na tle homofobii i rasizmu.

Pod koniec stycznia poznaliśmy pełną listę filmów nominowanych do Oscarów 2019, a wśród nich nie zabrakło „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego! Dzieło Polaka jako pierwszy w historii polski film ma szansę na trzy Oscary: za najlepszy film nieanglojęzyczny, reżyserię i zdjęcia. O nagrodę za najlepszy film nieanglojęzyczny ubiegają się twórcy z 87 krajów.

Najwięcej nominacji – aż po 10 – w tym za najlepszy film otrzymały filmy „Roma” i „Faworyta”. Szanse na wygraną w ośmiu kategoriach ma z kolei film „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem, filmowa para ma również szansę na Oscara w kategoriach: Najlepszy aktor, najlepsza aktorka oraz najlepsza piosenka. Oscara za najlepszy film mogą otrzymać: „Vice”, „Czarna Pantera”, „Narodziny Gwiazdy”, „Green Book”, „BlacKkKlansman”, Bohemian, „Rhapsody”, „Faworyta” oraz „Roma”.

Relacje z gali wręczenia Oscarów będzie można oglądać również w naszej auli. To już czwarte takie wydarzenie organizowane przez samorząd studencki. Planowane są także różnego rodzaju atrakcje oraz przekąski. Oscarowa noc rozpocznie się o godzinie 21:30.

Grafika: Wuchta Klapsów, Tej, Facebook

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*