FC Barcelona nie chce mistrzostwa?

 FC Barcelona nie chce mistrzostwa?

W Walencji odbył się szalony mecz. Choć Barcelona prowadziła 2:0, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3 i drużyna z Katalonii musiała podzielić się punktami z Levante.

Remis, zwłaszcza w takich okolicznościach, na finiszu ligi może kosztować Barcelonę utratę szansy na mistrzostwo Hiszpanii.  Wszystko zależy od tego, jak na kolejne potknięcie drużyny z Camp Nou, zareagują bezpośredni rywale w walce o tytuł. Zarówno Real, jak i Atletico grają ostatnio nierówno, końcówka sezonu dla obu tych drużyn jest niezwykle wymagająca. Obie drużyny z Madrytu w tym roku zmagają się z wieloma problemami kadrowymi. Barcelona nie potrafi jednak wykorzystać słabości rywali. Oczywiście, drużyna ze stolicy Katalonii, miała w tym sezonie swoje problemy, były to jednak sprawy raczej pozasportowe m. in. wybory nowego prezydenta klubu, czy afera związana z chęcią odejścia Messiego przed sezonem.

Po wyborze Joana Laporte na prezydenta Barcelony, dobrym meczu rewanżowym z PSG w Lidze Mistrzów oraz wygraniu Pucharu Króla, wszystko wskazywało na to, że przy słabszej dyspozycji Atletico, to Barcelona jest głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa. Tymczasem ostatnie 4 mecze to zaledwie jedno zwycięstwo, 2 remisy i jedna porażka. Dodatkowo równie słabo punktujące drużyny z Madrytu powodują, że emocjonująca walka o trofeum przypomina bardziej wyścig żółwi. Pojawia się zatem okazja w tej kolejce, aby oba zespoły z Madrytu pozostawiły Dumę Katalonii w tyle.

Fot. ilustracyjne Camp Nou (www.pixabay.com)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*