Dzień po dniu

Po wakacyjnej przerwie w Bibliotece Raczyńskich powraca  Wtorek dla seniora.  11 września o godzinie 16.30  dr Tomasz Umerle przypomni różne artystyczne wcielania Maryli Rodowicz.

Jak zawsze, prelekcji towarzyszyć będzie interpretacja  tekstów jej piosenek  i wspomnienia.  Spotkanie odbędzie się  w Sali nr 1 w głównym gmachu.

Dom Literatury Biblioteki Raczyńskich i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich zapraszają  12 września o godz. 18 na wieczór autorski Konrada Sutarskiego. To  poeta, publicysta, historyk, tłumacz,  a także  inżynier mechanik i dyplomata na Węgrzech  oraz w latach 2007-13 dyrektor Muzeum i Archiwum Węgierskiej Polonii (obecnie Polskiego Instytutu Badawczego i Muzeum), obejmującego tematykę tysiącletnich powiązań polsko-węgierskich. Jako poeta zadebiutował w 1956 roku, należy do polskiego literackiego „pokolenia 56”,  jest współzałożycielem grupy literackiej Wierzbak w Poznaniu. W swoim dorobku ma ponad 25 książek, w tym trzy wybory jego poezji ukazały się w edycji dwujęzycznej, polsko-węgierskiej. Spotkanie autorskie poprowadzi dr Kinga Piotrowiak-Junkiert z Instytutu Filologii Węgierskiej UAM.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*