Dwie filie w Green Point

Osoby chcące osobiście skorzystać ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich będą musiały jeszcze poczekać. W związku z sytuacją pandemiczną, wydłużone zostało jej zamknięcie do 3 maja, natomiast termin zwrotu książek został przesunięty do 23 maja.

Dobrą wiadomością jest natomiast zapowiedź ponownego otwarcia Filii Wildeckiej i Fili 53. Już 5 maja, w 192 rocznicę otwarcia Biblioteki Raczyńskich, będziemy mogli skorzystać z nich w nowym miejscu – na pierwszym piętrze galerii handlowej Green Point przy ul. Hetmańskiej 91. Dzięki ruchomym schodom i windzie, miejsce będzie dostępne dla szerszego grona czytelników. Na miejscu dostępnych będzie blisko 50 tys. zbiorów, w tym książki, audiobooki, gry planszowe czy czasopisma. Obie filie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 19 oraz w soboty od 9 do 15.

Biblioteka Raczyńskich nie poddaje się ponurej aurze pandemii i w poniedziałek startuje z drugą edycją serii spotkań kulturalnych online „Mól w sieci”. Pierwszym gościem nowej edycji będzie Katarzyna Czajka Kominiarczuk – znana głównie z bloga „Zwierz popkulturalny”, autorka książek: „Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej”, „Zwierzenia popkulturalne” oraz „Seriale. Do następnego odcinka”. Przesłuchałem kilka podcastów, w których ona gościła, i zainteresowanym popkulturą szczerze mogę polecić to wydarzenie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 kwietnia o godzinie 18 na Facebooku Biblioteki Raczyńskich.

Fot. https://commons.wikimedia.org/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*