Listopad w pełni, aż chce się spędzać czas w domu i czytać. Ale poza papierowymi książkami często czytamy też blogi.
Dowodem na to, że świat cyfrowy nie musi wypierać, a wręcz przeciwnie – wspiera czytelnictwo jest cykl Mól w sieci2, którego bohaterami są blogerzy i vlogerzy, będący też autorami książek. Przed nami dwa ostatnie spotkania tegorocznej odsłony cyklu. Najpopularniejszy maszynista w Polsce, Marcin Antosz, autor bloga i książki „Opóźnienie może ulec zmianie” będzie gościem Artura Bądkowskiego 18 listopada. Dowiemy się, jak wygląda dzień maszynisty, kto układa rozkład jazdy, a także poznamy anegdoty o kolejarzach i o nas, pasażerach. Na transmisję spotkania zapraszamy na biblioteczny profil na Facebooku w czwartek 18 listopada o godzinie 18.
Podczas wielu rozmów z blogerami powracał temat wiarygodności informacji, krytyki źródeł i rzetelności przekazywanej wiedzy. Gościem ostatniego spotkania tegorocznego cyklu będzie Łukasz Sakowski, prowadzący od 2014 roku blog „To tylko teoria”. Z autorem jednego z najpopularniejszych blogów naukowych porozmawiamy o szerzeniu wiedzy, „ biologicznej bzdurze roku” oraz o książkach przyrodniczych, w tym także o jego publikacji „Bioksiążka. Biologia dla niewtajemniczonych”. Zapraszamy na spotkanie 23 listopada o godz. 18 na profilu Biblioteki Raczyńskich na Facebooku.
W internecie można znaleźć wiele ciekawych i wartościowych treści, jednak trzeba uczyć się rozważnie z niego korzystać. Podnoszeniu kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży służy cykl bezpłatnych szkoleń „Cyfrowy skok w GOK”, który odbywa się online i w naszych wybranych filiach. O szczegółach projektu piszemy na stronie: http://www.bracz.edu.pl/event/cyfrowy-skok-w-gok-miasto-poznan/
Dodaj komentarz