Dwa spotkania online z blogerami

Listopad w pełni, aż chce się spędzać czas w domu i czytać. Ale poza papierowymi książkami często czytamy też blogi.

Dowodem na to, że świat cyfrowy nie musi wypierać, a wręcz przeciwnie – wspiera  czytelnictwo jest cykl  Mól w sieci2,  którego bohaterami są blogerzy i vlogerzy, będący też autorami książek.  Przed nami dwa ostatnie spotkania tegorocznej odsłony cyklu.   Najpopularniejszy maszynista w Polsce, Marcin Antosz, autor bloga i książki „Opóźnienie może ulec zmianie” będzie gościem Artura Bądkowskiego 18 listopada. Dowiemy się, jak wygląda  dzień maszynisty,  kto układa rozkład jazdy, a także  poznamy anegdoty o kolejarzach i o nas, pasażerach.  Na transmisję spotkania zapraszamy na biblioteczny profil na Facebooku  w czwartek 18 listopada o godzinie 18.

Podczas wielu rozmów z blogerami powracał temat wiarygodności informacji, krytyki źródeł i rzetelności przekazywanej wiedzy.  Gościem ostatniego spotkania tegorocznego cyklu będzie  Łukasz Sakowski, prowadzący  od 2014 roku blog  „To tylko teoria”.  Z autorem jednego z najpopularniejszych blogów naukowych porozmawiamy o szerzeniu wiedzy, „ biologicznej bzdurze roku” oraz o książkach przyrodniczych, w tym także o jego publikacji „Bioksiążka. Biologia dla niewtajemniczonych”. Zapraszamy na spotkanie  23 listopada o godz. 18 na profilu Biblioteki Raczyńskich na Facebooku. 

W internecie można znaleźć wiele ciekawych i wartościowych treści, jednak trzeba uczyć się rozważnie z niego korzystać.  Podnoszeniu kompetencji cyfrowych  dzieci i młodzieży służy cykl bezpłatnych szkoleń „Cyfrowy skok w  GOK”, który odbywa się online i w naszych wybranych filiach. O  szczegółach projektu piszemy na stronie: http://www.bracz.edu.pl/event/cyfrowy-skok-w-gok-miasto-poznan/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*