Czyta się jednym tchem

27 lipca ukaże się biografia, autorstwa dziennikarza śledczego Anthony’ego Summersa, „Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe”.

Wydawałoby się, że o Marilyn wiemy już wszystko. Wiele informacji było jednak blokowanych ze względów politycznych i część z nich może być ujawniona dopiero teraz. Anthony Summers dotarł do osób, które nie tylko odsłaniają nieznane fakty dotyczące życia i śmierci Marilyn, ale też – a może wręcz przede wszystkim – stawiają w nowym świetle jedne z najważniejszych aspektów amerykańskiej polityki XX wieku. Summers, który na potrzeby książki przeprowadził ponad 600 rozmów (pierwsze niedługo po śmierci Marilyn, ostatnie w ubiegłym roku) przedstawia w niej nowe źródła, które jeszcze wyraźniej pokazują rolę, jaką w przedwczesnym odejściu tej wielkiej gwiazdy kina mieli bracia Kennedy: ówczesny prezydent i jego brat, prokurator generalny.

Ale to nie tylko biografia śledcza. Czyta się ją jednym tchem, bo to przede wszystkim wspaniała historia magnetyzującej i wielowymiarowej postaci, która w wyjątkowy sposób opowiada o Ameryce i Hollywood połowy XX wieku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*